Фенотипи канабісу
*Даний текст надається виключно в інформаційних цілях. Відомості, наведені автором, є його власними розробками з використанням інформації із загальнодоступних джерел. Компанія не несе відповідальності за представлений авторський матеріал.
Зміст:
- Чому фенотип використовується для опису сортів канабісу?
- У чому різниця між генотипом та фенотипом?
- Вплив навколишнього середовища на фенотипи канабіс
- Хемотип конопель
Ви коли-небудь стикалися з сортом канабісу, який був настільки успішним, що ви хотіли посадити його знову відразу після збирання врожаю, але згодом виявляли, що ваші рослини виглядають дещо інакше, ніж попередні наступного сезону? Наприклад, сатива може придбати щільніші суцвіття, схожі на індику. Але оскільки це той самий сорт коноплі, що з ними трапилося?
Генетичний склад рослини, відомий як генотип, визначає спосіб розвитку каннабісу та дозволяє йому виявляти широкий спектр індивідуальних характеристик. Однак саме специфіка мікроклімату, яку ви створюєте у гроурумі (або зовнішні погодні умови у разі аутдору), змушує певний набір ознак домінувати над іншими.
Це фізичне вираження генотипу називається фенотипом (від грецького слова feno - "показувати"). Простими словами, це зовнішні ознаки, які довкілля витягує з генетики конкретного сорту. Фенотип канабісу описує зовнішній вигляд/форму рослини, її зростання в процесі розвитку, біохімію та поведінку.
Отже, довкілля може контролювати різні властивості рослин, включаючи їх колір, форму, запах і виробництво смоли.
Фенотип також впливає на такі характеристики:
- Висота рослин
- Просторовий розмір
- Структуру
- Межузлові відстані
- Швидкість зростання
- Форму та розмір листя
- Структуру кореневої системи
Чому фенотип використовується для опису сортів канабісу?
До втручання людини канабіс ріс природним чином і адаптувався до конкретних кліматичних та екологічних умов, з якими він стикався. Штами індики, адаптовані до суворіших і прохолодніших умов, добре почували себе у гірських районах. Вони формували короткі та кремезні рослини з широким листям і цвіли швидше, ніж сативні стрейни. Крім того, сативні ландрейси, адаптовані природним відбором до умов тропічних джунглів, часто дають високі рослини з тонким листям.
Коли селекціонери схрестили ці різні родини, вони зрозуміли, що нові гібридні штами можуть давати низку унікальних фенотипів та генотипів. Для гроверів великий вибір фенотипів є перевагою, оскільки різноманітність сортів дозволяє точно вибрати потрібний смак, аромат та ефекти.
У чому різниця між генотипом та фенотипом?
Рослини та тварини розвивалися за одним принципом еволюції. Кожен живий організм має генетичний код ДНК, який називається генотипом. Не всі рослини з однаковим генотипом виглядають однаково — це пов'язано з тим, що на їхній зовнішній вигляд впливають умови вирощування та довкілля.
Генотип несе в собі необхідну генетичну інформацію, яка контролюватиме зростання та зовнішній вигляд каннабісу. Це не конкретний набір генетичних інструкцій, яким рослина обов'язково має дотримуватися. Правильніше думати про генотип як про основну генетичну межу, що визначає діапазон можливостей. Умови гровінгу визначать, які елементи генотипу будуть активовані.
Наприклад, в аутдорі при зниженні нічних температур рослини Blueberry набувають ефектних фіолетових відтінків листя та шишок. Однак ті ж насіння, вирощені в індорі при більш високих температурах, можуть ніколи не отримати ці кольори. Техніка вирощування, навколишнє середовище та взаємодія між рослиною та навколишнім середовищем є факторами, що визначають її фенотип.
Вплив навколишнього середовища на фенотипи канабіс
Існує ціла низка факторів, що впливають на формування фенотипу — температура приміщення, вологість повітря, світловий режим, субстрат, підживлення та режим поливу.
Деякі рослини виробляють певний фенотип лише за певних умов довкілля. Наприклад, поява пурпурового кольору при зниженні нічних температур.
Деякі фенотипи можуть бути результатом впливу багатьох факторів довкілля. Будь-який досвідчений гровер скаже, що клімат відіграє важливу роль у визначенні загальної якості суцвіть, виробництва смоли, аромату, кольору та розміру вашої рослини.
Навіть невеликі варіації у виборі/застосуванні поживних речовин вплинуть на фенотип рослини. Температура часто вагається залежно від сезону. Вологість - ще один тонкий фактор, що впливає на середовище вирощування. Умови освітлення, в яких зростають коноплі, також часто змінюються, іноді натрієві лампи знижують свою ефективність. Навіть незначні зміни інтенсивності світла впливають на те, які генетичні ознаки виявлять рослини.
Хемотип конопель
Хемотип — відносно новий термін у спільноті канабіс. Він з'явився в той момент, коли виробники почали вирощувати коноплі з метою прогнозованих рівнів каннабіноїдів.
Деякі насіння можуть давати суцвіття, багаті на КБД, інші — багаті на ТГК, а решта можуть бути десь посередині із співвідношенням ТГК: КБД 1: 1. Одним із завдань селекціонерів є стабілізація каннабіноїдів з бажаним хемотипом. Це може бути, наприклад, співвідношення ТГК КБД 2:1.
Цілком можливо, що в майбутньому з'явиться насіння канабісу, яке дозволить вирощувати рослини, багаті на інші каннабіноїди, такі як CBD-V і CBG.
Автор: Сергій Єсипов
Схожі статті: