Відмінність автоквітучих і фотоперіодних сортів
Питання в чому ж полягає відмінність фотоперіодних сортів від автоквітучих і які у них переваги часто виникає у початківців гроверів. Насправді це досить просте питання і сьогодні ми дамо на нього відповідь.
Почнемо з основної і самої головної відмінності, це період цвітіння. Фотоперіодичні сорти переходять у фазу цвітіння коли світловий день стає 12/12, тобто 12 годин світла, 12 годин темряви.
Автоквітучі сорти вступають у фазу цвітіння через певну кількість часу незалежно від світлових діб. Як правило, час, який вони будуть перебувати на вегетації закладено у них в генах, в середньому це 3-4 тижні. Але через сильні стреси і дефіцит поживних речовин, рослина може відкласти вступ в фазу цвітіння. Через те що у автоцвітів досить короткий період вегетації і його не можна продовжити вкрай не рекомендується піддавати їх високому стресу в цей час.
У фотоперіодних сортів вегетація може тривати скільки завгодно, тому у них є необмежений час на відновлення після тренувань з високим рівнем стресу. Але треба пам'ятати що через довгу вегетацію у них може збільшитися і час цвітіння.
Інша відмінність це кількість врожаю. Тут можна довго сперечатися, але прийнято вважати що фотоперіодні сорти обганяють автоцвіти по можливій кількості врожаю. Це можна вважати за правду бо фотоперіодний сорт встигне оговтатися від стресу за рахунок необмеженої вегетації і повністю розкрити свій потенціал, на відміну від автоцвіту для якого сильний стрес на вегетації може стати згубним.
Ще одна відмінність це розмір. І ті й інші можуть вирости досить значних розмірів, але як правило фотоперіодні сорти більше своїх автоквітучих побратимів все по тій же самій причині. Тому автоквітучі сорти є більш компактними ніж фотоперіодні. Через це при вирощуванні в обмеженому просторі вибір частіше падає на автоцвіти.
Крім того багато гроверів вважають що автоцвіти мають більш низький рівень ТГК тому у них в генах присутній рудераліс для додання їм гена автоцвітіння. Насправді сучасні автоцвіти нітрохи не поступаються в рівні ТГК, незважаючи на те що з'явилися вони зовсім недавно, в 2007 році. Першим автоквітучим сортом на ринку є Lowryder.
Незважаючи на досить сильні відмінності за багатьма пунктами, якість продукту буде цілком і повністю залежати від сорту і гровера який його вирощував. Еволюція автоцвітів йде вкрай швидко і вже зараз ви можете знайти автоквітучу версію майже кожного з існуючих сортів. Незважаючи на наявні мінуси багато хто віддає перевагу автоцвітам за їх короткий життєвий цикл.