Чому загинуло ледь пророщене насіння?
Досить часто у гроверів новачків проблеми починаються ще на стадії пророщування насіння. Це аж ніяк не рідкість і навіть багато досвідчених гроверів з цим стикаються. Тому сьогодні ми розберемо основні причини, через які можливий настільки неприємний сценарій і то як з ними боротися.
Почнемо з найпоширенішої причини по якій тільки що з'явившийся паросток гине. Це надлишок вологи. Багато починаючих гроверів люблять рясно заливати водою тільки зійшовші паростки, що неминуче веде до зупинки розвитку і швидкої загибелі рослини. При надмірній вологості субстрату корінню рослини нізвідки черпати кисень, що є для них великим стресом, також надлишок вологи призводить до появи цвілі і різного роду грибків.
Ще одна причина це дефіцит вологи. Як і будь-якому живому організму, паростку потрібна вода для підтримки життя. Коли ззовні її надходить надто мало, або не надходить зовсім, паросток просто висихає і гине.
Також важливою умовою для сприятливого розвитку насіння буде температура. При дуже низьких або навпаки занадто високих температурах ваше насіння або паросток може запросто загинути. Ще смерть паростка можуть викликати занадто різкі перепади температур. Оптимальна температура для пророщування насіння це 23-26 градусів.
Також причиною по якій може гинути ваше насіннячко може бути надлишок добрив в вашому субстраті. Якщо ви вирощуєте в землі, то не рекомендується вносити добрива до тих пір поки рослина сама не покаже що їй не вистачає будь-якого живильного елемента, як правило, це відбувається через 3-4 тижні. Якщо ж ви пророщуєте в кокосовому субстраті або на гідропоніці, то слід знизити дозування поживних речовин, особливо на такій ранній стадії.
Іноді причиною невдачі може стати вода якою ви поливаєте свій паросток. Якщо ви використовуєте воду з під крана, то краще дайте їй відстоятися в тарі з відкритою кришкою близько доби, це допоможе вивітрити з неї багато шкідливих речовин. Ще можна виміряти рівень Ph в воді на те підходить він чи ні під вашу культуру.
Досить рідкісною причиною загибелі насіння є різні інфекційні захворювання. В такому випадку краще дезінфікувати всі інструменти якими ви працюєте з насінням, а також ретельно мити руки з милом перед кожним контактом з майбутнім кущем.
Ось список досить простих правил при дотриманні яких ваше насіння завжди буде перетворюватися в сильні і радуючи око рослини:
- Мийте руки перед тим як починати маніпуляції з насінням і молодими паростками.
- Дотримуйтесь правильного температурного режиму і не піддавайте ваші рослини зайвому стресу.
- Своєчасно і в міру поливайте ваші паростки доброю водою.
- Не варто перегодовувати рослину на такому ранньому етапі розвитку.
- Купуйте тільки якісне насіння у перевірених магазинах.
Ми сподіваємося що в майбутньому вас чекає тільки успіх і все ваше насіння стане кущами що будуть радувати очі.