Товари

Здається, в корзині нічого немає.

Не знайшли те, що шукали? Зв'яжіться з нашим консультантом.

Щоб ваша корзина збереглася до наступного візиту, створіть акаунт або зареєструйтеся.

Перегляньте наші Хіти продажу

Головна Блог магазину Errors Seeds Лікування ПТСР каннабісом у військових в Україні

Лікування ПТСР каннабісом у військових в Україні

Лікування ПТСР каннабісом у військових в Україні

*Цей текст надається виключно з інформаційною метою. Відомості, наведені автором, є власними розробками з використанням інформації з загальнодоступних джерел. Компанія не несе відповідальності за представлений авторський матеріал.

Лікування ПТСР каннабісом у військових в Україні

Зміст

Вступ

Опис ПТСР

Посттравматичний стресовий розлад (ПТСР) — це психічний розлад, який може розвинутись після того, як людина зазнала травмуючої події, такої як загроза смерті, серйозна травма або сексуальне насильство.

Клінічна картина варіюється, і симптоми можуть включати:

 • Повторне переживання події, що базується на страху (наприклад, у нав'язливих спогадах, нічних кошмарах або дисоціативних станах).
 • Інтенсивний фізіологічний або психологічний стрес при впливі тригерних сигналів, що нагадують про травматичні події, та постійне уникнення таких сигналів;
 • Негативні зміни в настрої, включаючи труднощі із запам'ятовуванням важливих частин події, негативні очікування щодо себе, інших людей чи майбутнього.
 • Стійкі негативні стани настрою зі зниженням здатності відчувати позитивні почуття.
 • Зниження інтересу до занять, які раніше приносили задоволення, та почуття відчуженості.
 • Зміни збудження, включаючи дратівливість, підвищену пильність, перебільшену реакцію на навколишні події, тремор та багато іншого.

ПТСР у військових в Україні

Лікування ПТСР каннабісом

На жаль, військовий конфлікт залишив незабутній слід на десятках тисяч солдатів і мирних жителів. Багато хто з них страждає від посттравматичного стресового розладу (ПТСР), а також від фізичних травм, включаючи фантомний біль після ампутацій. Ці проблеми ведуть до серйозних проблем зі здоров'ям, включаючи тривожність, порушення сну та апетиту, які часто важко контролювати традиційними методами лікування.

У світлі цієї серйозної проблеми зростає потреба у нових та ефективних підходах до лікування та реабілітації. Один із потенційно ефективних методів - медичний канабіс, який знаходить все більше визнання у світі як цінний лікарський засіб. Дослідження показали, що канабіноїди, такі як тетрагідроканнабінол (ТГК) і каннабідіол (КБД), можуть полегшувати багато симптомів ПТСР та пов'язані з ним стани.

Тривожність є одним з найбільш часто зустрічаються симптомів у ветеранів війни, і канабіс може відігравати значну роль у зниженні цього стану. ТГК та КБД впливають на канабіноїдні рецептори в мозку, що знижує відчуття тривоги. Це може бути особливо корисним для військових, які повертаються із зон конфлікту, де підвищене почуття пильності та настороженості було необхідним засобом виживання.

Фантомні болі, які часто відчувають ветерани після ампутацій, можуть бути вкрай болісними та складними для контролю. Дослідження показали, що канабіс може допомогти керувати невропатичним болем, включаючи фантомні, завдяки його особливим аналгетичним властивостям.

Ветерани також часто страждають від порушень сну, наприклад, від безсоння та кошмарів. Медичний канабіс може допомогти покращити якість сну, полегшуючи засинання та знижуючи частоту та інтенсивність кошмарів, пов'язаних з ПТСР. Попередні дослідження показали, що 80-90% пацієнтів з посттравматичним стресовим розладом страждають на порушення сну. Нічні кошмари і безсоння входять до найбільш поширених симптомів. Пацієнти, які відчувають порушення сну, з більшою ймовірністю страждатимуть від тяжкого посттравматичного стресового розладу, відчуватимуть суїцидальні думки, завдають собі травм і т.д.

Нарешті, у військових, які втратили апетит, канабіс може допомогти стимулювати його і допомогти в боротьбі зі втратою ваги і пов'язаними з цим проблемами.

Поки в Україні продовжуються військові дії, забезпечення доступу до медичного каннабісу для ветеранів може стати життєво важливим питанням. У світлі поточних обставин та враховуючи тяжкість проблем із громадським здоров'ям, з якими стикаються ветерани, необхідна політика, яка дозволить використати всі доступні ресурси для підтримки їхнього здоров'я та благополуччя. Це означає серйозний розгляд можливості використання медичного каннабісу як частину стратегії реабілітації.

Мета цієї статті розглянути та порівняти способи лікування ПТСР у військових, розібратися в ефективності різних методів, їх плюсах та мінусах.

Традиційні методи лікування ПТСР

Військові, які страждають від ПТСР, зазвичай проходять через серію традиційних методів лікування, які включають психотерапію, медикаментозне лікування та, в деяких випадках, інтенсивні групові сесії або реабілітаційні програми.

1. Психотерапія

Когнітивно-поведінкова терапія (КПТ): У цій формі терапії військові вчаться розпізнавати та змінювати шкідливі чи негативні думки та поведінки. Вони також можуть навчатися технікам боротьби зі стресом та методам управління страхом та тривогою.

Обробка травми (Prolonged Exposure therapy): Цей підхід допомагає військовим вчитися справлятися зі своїми почуттями, пов'язаними з травматичною подією. Це включає розмови про травматичну подію або візуально представляти її в безпечній і контрольованій обстановці.

Терапія з переробки снів (Image Rehearsal Therapy): Цей підхід фокусується на зміні нічних кошмарів та заміні їх на більш позитивні сновидіння.Віконце толерантності (Window of Tolerance): Це концепція, що використовується для пояснення реакції організму на стрес або травму. Під час психотерапії військові вчаться збільшувати своє "віконце толерантності", щоб зменшити симптоми ПТСР.

2. Медикаментозне лікування

Селективні інгібітори зворотного захоплення серотоніну (СІЗЗС): Це антидепресанти, які можуть допомогти керувати симптомами ПТСР, такими як смуток, тривога та дратівливість. Приклади включають флуоксетин (Прозак) та сертралін (Золофт).

Транквілізатори: Медикаменти типу бензодіазепінів, такі як алпразолам (Ксанакс) та діазепам (Валіум), можуть використовуватися для зниження рівня тривоги та напруги.

Снодійні препарати: Такі препарати, як золпідем (Амбієн) або зопіклон (Лунеста), можуть використовуватися для покращення якості сну.

Бета-блокатори: Препарати типу пропранололу можуть використовуватися для управління фізичними симптомами ПТСР, такими як прискорене серцебиття.

Вибір методу лікування та медикаментів, як правило, залежить від конкретних симптомів, які виявляються у військового. Наприклад, антидепресанти можуть бути приписані, якщо у військового спостерігається постійне відчуття смутку чи безнадійності. Снодійні препарати можуть бути наказані, якщо основними симптомами є безсоння або порушення сну. Бета-блокатори та транквілізатори можуть бути наказані для усунення фізичних симптомів тривоги або стресу.

Справді, медикаментозне лікування часто відіграє важливу роль у керуванні симптомами ПТСР. Дедалі більше військових знаходять полегшення від своїх симптомів завдяки комбінованій стратегії, що включає як психотерапію, і медикаменти. Проте медикаменти який завжди є оптимальним рішенням.Основною проблемою при використанні препаратів є розвиток толерантності або збільшення опору організму до препарату. Це може призвести до збільшення дозування, що, у свою чергу, збільшує ризик виникнення побічних ефектів. Побічні ефекти можуть бути різноманітними, включаючи нудоту, головний біль, зміни в апетиті та настрої, безсоння, діарею, сухість у роті та багато інших.

Крім того, не всі військові реагують на антидепресанти чи транквілізатори однаково. Деякі люди можуть відчувати несприятливі побічні ефекти без значного покращення свого стану, тоді як інші можуть не помітити жодного ефекту взагалі.

Отже, що ж робити в таких випадках? Одна з потенційних відповідей може бути знайдена в природі. У деяких країнах канабіс був легалізований і може використовуватись для лікування симптомів ПТСР. Каннабідіол, або КБД, одна з активних речовин у канабісі, показав багатообіцяючі результати в управлінні симптомами ПТСР без розвитку толерантності.

Лікування ПТСР каннабісом

Лікування ПТСР каннабісом

Механізми дії каннабіноїдів при ПТСР

Згідно з різними посібниками з лікування посттравматичного стресового розладу, лікування включає психотерапію та медикаментозне лікування при необхідності. Найбільш науково обґрунтованими та ефективними методами лікування є когнітивно-поведінкова терапія (КПТ), особливо тривалий курс, а також десенсибілізація та переробка рухом очей. Проте значна частина пацієнтів уникає психологічного лікування, і відсоток відмови серед ветеранів є високим. Показники ремісії при прийомі ліків становлять від 20 до 30%, а їх побічні ефекти викликають низьку відданість пацієнта продовжувати лікування, що призводить до низької ефективності. Враховуючи обмеження цих методів лікування та необхідність ефективного лікування пацієнтів з діагнозом посттравматичного стресового розладу, інтерес до медичного каннабісу в останні роки зріс.

За останні два десятиліття з'являється все більше літератури, в якій йдеться про участь ендоканабіноїдної системи (ЕКС) у походженні посттравматичного стресового розладу. Ендоканабіноїдна система являє собою систему каннабіноїдів, що виробляються в нашому організмі, і включає в себе ендогенні каннабіноїди, такі як N-арахідоноілетаноламід (анандамід) і 2-арахідоноїлгліцерин (2-AG) і рецептори CB1 і CB2.

Рецептори CB1 розташовані в основному в головному мозку і широко поширені в тих же областях мозку, які залучені до посттравматичного стресового розладу — в мигдалеподібному тілі, гіпокампі та префронтальній корі.

CB2 рецептори розташовані переважно в периферичних імунологічних тканинах, хоча нещодавно була зареєстрована їхня присутність і в центральній нервовій системі. Фактично, активаційні ланцюги та механізми, що включають рецептори CB1 та CB2, аналогічні шляхам, залученим до посттравматичного стресового розладу.

Активуючи рецептори CB1 у мигдалеподібному тілі, канабіс потенційно може зменшити страх, занепокоєння та неприємні спогади. Стимулюючи рецептори CB1 у префронтальній корі, канабіс може підвищувати рівень серотоніну, тим самим зменшуючи депресію та покращуючи настрій, пам'ять та нейрогенез. Канабіс може такожзменшити надмірне збудження та нав'язливі спогади, активуючи рецептори CB1 у гіпокампі, і, таким чином, може допомогти зменшити симптоми посттравматичного стресового розладу. Крім того, дослідження демонструють нижчу концентрацію ендоканабіноїдів у пацієнтів з посттравматичним стресовим розладом. Наприклад, в одному дослідженні рівні ендоканабіноїдів були виміряні у 46 осіб (24 з посттравматичним стресовим розладом і 22 без посттравматичного стресу), які зазнали теракту 11 вересня. Вони виявили, що рівні 2-арахідоноїлгліцеролу (2-AG) були значно нижчими у тих, у кого розвинулася ПТСР.

Маріхуана та ПТСР

Багато хто вважає, що лікування пацієнтів з посттравматичним стресовим розладом медичної марихуаною призначене виключно для зняття напруги та лікування безсоння та нічних кошмарів. Але медична спільнота знає інше, оскільки медичний канабіс відомий тим, що зменшує основні травматичні спогади.

Наукове пояснення ґрунтується на тому факті, що каннабіноїди, що містяться в медичній марихуані, впливають на ділянки мозку, які відповідають за навчання та пам'ять. Лікування канабісом дозволяє мозку зменшити та пом'якшити спалахи травматичних спогадів, що зменшує тривогу та зводить до мінімуму інші симптоми. При цьому медичний канабіс дозволяє пацієнтам з посттравматичним стресовим розладом повністю функціонувати та жити без травм.

Традиційне лікування ПТСР включає антидепресанти та психотерапевтичні процедури, які досягають часткового успіху та супроводжуються багатьма небажаними побічними ефектами. Новаторські дослідження показують, що медичний канабіс може бути ефективнішим при лікуванні таких пацієнтів. Дослідження, проведене в Нью-Йоркському університеті в травні 2018 року, показало, що існує зв'язок між рецепторами каннабіноїдів у мозку, які називаються CB1 та активуються під час лікування каннабісом, та покращенням стану пацієнта, який страждає від ПТСР.

Унікальна особливість каннабісу полягає не тільки в його здатності полегшувати біль і знімати спазми, але і, що важливіше, у його розслаблюючій дії на нервову систему. Медичний канабіс та препарати на його основі широко використовуються для зниження рівня стресу, відновлення нормального сну та підвищення апетиту. Безліч клінічних досліджень підтвердило ефективність цього підходу:

У 2009 році в Канаді проведено дослідження, яке підтвердило, що канабіс сприятливо впливає на сон людей, які страждають від ПТСР. Незважаючи на те, що використання препаратів на основі конопель (використовувалася синтетична речовина, що імітує структуру ТГК) не усуває кошмари повністю, тривалість та якість нічного відпочинку помітно покращуються.

У 2011 році в Ізраїлі миші, які зазнали сильного стресу, були розділені на дві групи, одна з яких отримувала препарати на основі психоактивних речовин з конопель. У результаті група, яка приймала ці препарати, перестала показувати неврологічні та поведінкові відхилення, пов'язані з перенапругою нервової системи.

У 2014 році було проведено ще одне дослідження, яке не лише підтвердило результати попереднього, а й показало значно більшу ефективність препаратів на основі медичної марихуани порівняно з одним із найпоширеніших антидепресантів – "Золофтом".

У тому ж 2014 році у штаті Нью-Мехіко було проведено дослідження на людях. 75% учасників підтвердили зниження інтенсивності основних симптомів ПТСР після курсу прийому препаратів на основі медичної марихуани.

Особливо вражає вплив каннабісу. Психоактивні речовини канабісу впливають на асоціативні реакції, що відіграє ключову роль для людей, які страждають від ПТСР. Тригери, такі як гучні звуки або спалахи світла, можуть викликати повернення травмуючих спогадів. Канабіс послаблює зв'язок між тригером і спогадом, роблячи його менш стійким, тим самим знижуючи інтенсивність нападу паніки або агресії, викликаних провокуючим фактором.

Відгуки закордонних лікарів, що призначають канабіс при ПТСР:

"Ми використовуємо медичний канабіс у вигляді олії КБД для наших пацієнтів з ПТСР. Починаємо з невеликої дози в районі 5 мг і поступово збільшуємо до 20-30 мг на день, залежно від реакції пацієнта. Виявили, що це допомагає зменшити тривожність і покращує якість сну У випадку якщо КБД не допомагає, до лікування підключаємо масло ТГК Поступово підвищуючи дозування, знаходимо ідеальну кількість для зменшення симптомів, що турбують Дуже важливо дотримуватися мінімально необхідного дозування ТГК, у разі психозів у пацієнта. ТГК більшою кількістю КБД."

"У моїй практиці я рекомендував пацієнтам з ПТСР вапорайзери з низьким вмістом ТГК і високим вмістом КБД. Частота прийому та дозування варіюються в залежності від індивідуальних потреб, але загалом, я пропоную почати з малих доз і поступово збільшувати їх, щоб уникати побічних ефектів Вейп ручки допомагають отримати необхідну кількість каннабіноїдів, чого важко досягти, у разі використання суцвіть."

"Для деяких з моїх пацієнтів з ПТСР використання медичного каннабісу виявилося ефективним, особливо у вигляді настоянок. Вони зазвичай починають з 5 мг двічі на день і можуть збільшити до 10 мг двічі на день і більше, якщо це необхідно. Пацієнти повідомляють про поліпшення настрою, сну та загальної якості життя. У багатьох випадках, медикаментозна терапія ПТСР стає неможливою через побічні ефекти, що відчуває пацієнт. У цьому випадку на допомогу приходить матінка природа та її ліки."

Ці відгуки лікарів демонструють різноманітність підходів до використання медичного каннабісу у лікуванні ПТСР. Однак, незважаючи на різні форми прийому та дозування, загальним є методика початку з низькою дози та поступового її збільшення для досягнення оптимального ефекту та мінімізації побічних ефектів. Важливо пам'ятати, що дозування та форма прийому мають бути індивідуально підібрані лікарем для кожного пацієнта.

Насіння конопель, яке чудово підходить для того, що вибрати свою ідеальну лікувальну рослину:
 1. CBD Critical Mass Feminised Gold
 2. Auto CBD Somango Haze Feminised Gold
 3. Auto CBD Green Crack Feminised Gold
 4. CBD White Widow Feminised Gold
Лікування ПТСР каннабісом

Застереження щодо вживання каннабісу

Вживання каннабісу не позбавлене небезпек. Розладом, пов'язаним із вживанням каннабісу, страждають близько 22% споживачів канабісу, а у 13% розвивається залежність від канабісу. Вживання каннабісу може збільшити ризик розвитку психозу та утруднити його лікування.

Огляди літератури за останні два роки, в яких вивчалася ефективність канабісу при симптомах посттравматичного стресового розладу, налічують невелику кількість різноманітних досліджень з методологічними проблемами та багатьма обмеженнями. На сьогоднішній день було проведено лише два рандомізовані контрольовані клінічні випробування пацієнтів з посттравматичним стресовим розладом. У першому використовувався синтетичний каннабіноїд набілон, а другий використовував суцвіття канабісу, але тільки протягом трьох тижнів, і його тривалість була недостатньою, щоб виявити значну відмінність від плацебо. Висновки кількох систематичних оглядів, що вивчають ефективність канабісу при симптомах посттравматичного стресового розладу, полягають у тому, що канабіс та синтетичні канабіноїди можуть відігравати роль у лікуванні посттравматичного стресового розладу, але в даний час є обмежена кількість доказів їх безпеки та ефективності. Тому необхідні додаткові дослідження, щоб краще зрозуміти ефективність та безпеку канабісу при лікуванні посттравматичного стресового розладу.

Світовий досвід використання канабісу для лікування ПТСР

Використання медичного каннабісу для лікування посттравматичного стресового розладу (ПТСР) все ще є предметом досліджень, але деякі дослідження та звіти пацієнтів показують, що це може бути досить ефективним.

У США, де медичний канабіс був легалізований у ряді штатів, ПТСР є одним з основних станів, для яких може бути приписаний канабіс. Звіти пацієнтів та деякі дослідження показують, що канабіс може допомогти знизити симптоми ПТСР, такі як тривога, спалахи гніву та безсоння. ПТСР в американських ветеранів дуже поширений, і влада займається вирішенням цієї проблеми. Проте всі ці дослідження все ще перебувають у початковій стадії, і потрібне подальше розгорнуте вивчення.

У Канаді та Ізраїлі також проводяться дослідження щодо використання канабісу для лікування ПТСР. В Ізраїлі, який є одним із провідних світових центрів дослідження каннабісу, дослідження показують, що канабіс може допомогти зменшити спалахи гніву та покращити якість сну у людей з ПТСР.

В Австралії нещодавно почали проводитися дослідження щодо використання каннабісу для лікування ПТСР у ветеранів військової служби. Ці дослідження все ще знаходяться на початковій стадії, але вони обіцяють додати цінні дані до зростаючого обсягу досліджень у цій галузі.

Важливо відзначити, що, незважаючи на ці обнадійливі результати, використання канабісу для лікування ПТСР не без ризиків. Це може включати можливість розвитку залежності, погіршення психічного здоров'я і негативний вплив на пам'ять і концентрацію. Більше того, ефективність каннабісу може змінюватись в залежності від індивідуальних характеристик пацієнта, включаючи його генетику та історію використання каннабісу.

В Ізраїлі діє одна з найтриваліших програм медичного каннабісу у світі, що розпочалася у 1990-х роках. Однак використання медичного каннабісу при ПТСР в Ізраїлі розпочалося лише у 2014 році. У червні 2014 року Міністерство охорони здоров'я Ізраїлю схвалило використання медичних продуктів канабісу для лікування пацієнтів з посттравматичним стресовим розладом, таким чином приєднавшись до багатьох інших західних країн, які дозволяють таке лікування, після великих досліджень, що доводять, що він виявляється дуже ефективним для купування. Рішення Ізраїлю особливо важливе, оскільки воно відчиняє двері для лікування солдатів, які страждають після бойових дій, і громадян, які постраждали від терористичних атак.

До 2018 року використання каннабісу при посттравматичному стресовому розладі збільшилося майже до 10% від загальної кількості дозволів, хоча в Ізраїлі поширеність посттравматичного стресового розладу нижча, ніж у США (1,5% проти 6,8% відповідно). Медичний канабіс доступний у вигляді висушених шишок для вдихання або куріння, а також у вигляді олії для під'язикового прийому внутрішньо. Ліцензія на використання канабісу в медичних цілях при посттравматичному стресовому розладі вимагає подання заявки лікувальним психіатром до Відділу медичного канабісу Міністерства охорони здоров'я від імені пацієнта. Ліцензії дійсні протягом року і вимагають, щоб психіатр щороку вимагав продовження дозволу. Початкова доза становить 20 г на місяць з можливим збільшенням на 10 г за рекомендацією лікаря.

Лікарі радять пацієнтам починати зі штаму з низькою концентрацією ТГК. Канабіс відпускається у спеціалізованих аптеках, які отримали спеціальний дозвіл Міністерства охорони здоров'я. Згідно з керівними принципами Міністерства охорони здоров'я того часу, медичний канабіс може бути призначений пацієнтам, у яких діагностовано посттравматичний стресовий розлад середнього ступеня тяжкості та вище, що триває не менше трьох років і характеризується сильним стресом.Канабіс даватиметься лише після як мінімум двох випробувань з різними ліками та двох спроб психологічного втручання. Протипоказання до лікування включають психози в анамнезі або зловживання наркотиками.

Висновок

Незважаючи на неоднозначність даних, медичний канабіс показує перспективи, що обіцяють у лікуванні ПТСР. Він може допомогти покращити якість сну, знизити рівні тривоги та знизити спалахи гніву, які часто пов'язані з цим станом. Однак, як і всі медичні препарати, він повинен використовуватися під наглядом медичного фахівця. Незважаючи на деякі обнадійливі дані, необхідні додаткові дослідження, щоб точно визначити, як і для кого медичний канабіс може бути найбільш ефективним у лікуванні ПТСР. Це включає дослідження довгострокової безпеки та ефективності, а також дослідження, як канабіс може бути використаний у поєднанні з іншими видами лікування.

Медичний канабіс може стати важливим інструментом у лікуванні ПТСР, але важливо пам'ятати, що це не "засіб для всіх". Його ефективність та безпека можуть змінюватись в залежності від індивідуальних характеристик пацієнта та його специфічного стану. Завжди слід обговорювати всі варіанти лікування з медичним фахівцем перед початком нового курсу лікування.

Список літератури:

 1. Bonn-Miller, M. O., Babson, K. A., & Vandrey, R. (2014). Using cannabis to help you sleep: Heightened frequency of medical cannabis use among those with PTSD. Drug and Alcohol Dependence, 136, 162–165.
 2. Betthauser, K., Pilz, J., & Vollmer, L. E. (2015). Use and effects of cannabinoids in military veterans with posttraumatic stress disorder. American Journal of Health-System Pharmacy, 72(15), 1279–1284.
 3. Greer, G. R., Grob, C. S., & Halberstadt, A. L. (2014). PTSD symptom reports of patients evaluated for the New Mexico Medical Cannabis Program. Journal of Psychoactive Drugs, 46(1), 73–77.
 4. Cameron, C., Watson, D., & Robinson, J. (2014). Use of a synthetic cannabinoid in a correctional population for posttraumatic stress disorder-related insomnia and nightmares, chronic pain, harm reduction, and other indications: a retrospective evaluation. Journal of Clinical Psychology, 70(10), 924–930.
 5. Passie, T., Emrich, H. M., Karst, M., Brandt, S. D., & Halpern, J. H. (2012). Mitigation of post-traumatic stress symptoms by Cannabis resin: A review of the clinical and neurobiological evidence. Drug Testing and Analysis, 4(7-8), 649–659.
 6. Johnson, M. J., Pierce, J. D., Mavandadi, S., & Klaus, J. (2016). Post-traumatic stress disorder and medical cannabis use: A naturalistic observational study. European Journal of Psychotraumatology, 7(1), 33909.
 7. Hill, M. N., Campolongo, P., Yehuda, R., & Patel, S. (2018). Integrating Endocannabinoid Signaling and Cannabinoids into the Biology and Treatment of Posttraumatic Stress Disorder. Neuropsychopharmacology, 43(1), 80–102.
 8. Pietrzak, R. H., Goldstein, R. B., Southwick, S. M., & Grant, B. F. (2011). Medical marijuana use among adults in the USA. Drug and Alcohol Dependence, 120(1–3), 22–33.
 9. Roitman, P., Mechoulam, R., Cooper-Kazaz, R., & Shalev, A. (2014). Preliminary, Open-Label, Pilot Study of Add-On Oral Δ9-Tetrahydrocannabinol in Chronic Post-Traumatic Stress Disorder. Clinical Drug Investigation, 34(8), 587–591.
 10. Loflin, M., Babson, K., & Bonn-Miller, M. (2017). Cannabinoids as therapeutic for PTSD. Current Opinion in Psychology, 14, 78–83.

Автор: Дмитро Морган

FAQ

Чи допоможе медичний канабіс усім хворим на ПТСР?

Ні, медичний канабіс не є "єдиним рішенням" для всіх людей із ПТСР. Ефективність його використання може змінюватись в залежності від індивідуальних особливостей кожного пацієнта, включаючи генетику, історію використання канабісу та особливості конкретного розладу. Канабіс допомагає у боротьбі з багатьма симптомами, які зустрічаються у пацієнтів з ПТСР, проте краще проконсультуватися з фахівцем.

Які ризики пов'язані з використанням канабісу для лікування ПТСР?

Незважаючи на потенційні переваги, використання медичного каннабісу також пов'язане з ризиками. Це може включати можливість розвитку залежності, погіршення психічного здоров'я та негативний вплив на пам'ять та концентрацію. Крім того, можуть виникнути побічні ефекти, такі як запаморочення та посилення тривожності або параної, що особливо характерно для високого вмісту ТГК. У зв'язку з цим рекомендується використовувати сорти з переважною кількістю КБД.

Як довго потрібно приймати канабіс, щоб побачити покращення симптомів ПТСР?

Час, необхідний для того, щоб побачити поліпшення, може значно змінюватись в залежності від індивідуальних особливостей кожного пацієнта і від того, як він реагує на канабіс. Деякі люди можуть помітити покращення відразу ж, в той час як іншим може знадобитися більше часу. Важливо пам'ятати, що у КБД накопичувальний ефект виявлений сильніше миттєвого.

// //
// //