Товари

Здається, в корзині нічого немає.

Не знайшли те, що шукали? Зв'яжіться з нашим консультантом.

Щоб ваша корзина збереглася до наступного візиту, створіть акаунт або зареєструйтеся.

Перегляньте наші Хіти продажу

Головна Блог магазину Errors Seeds Медичний канабіс: все про нього

Медичний канабіс: все про нього

Медичний канабіс: все про нього

*Цей текст надається виключно з інформаційною метою. Відомості, наведені автором, є власними розробками з використанням інформації з загальнодоступних джерел. Компанія не несе відповідальності за представлений авторський матеріал.

Медичний канабіс: все про нього

Зміст

Вступ

З кожним роком все більше і більше людей задаються питанням, що таке медичний канабіс, і чим він відрізняється від рекреаційного?

Каннабіс медичний - це тема, що викликає значний інтерес у медичній спільноті та серед громадськості. Це термін, що зазвичай використовується для позначення сортів каннабісу, які містять високу кількість каннабідіолу (КБД) у порівнянні з тетрагідроканнабінолом (ТГК) Основна відмінність між цими двома каннабіноїдами полягає в тому, що ТГК має психоактивні властивості, в той час як КБД - ні. Чим відрізняється медичний канабіс від звичайного?Різним складом каннабіноїдів, а звідси й іншим ефектом.У медичному зазвичай більше КБД і майже немає ТГК.Соответственно психоактивність проявлена набагато менше в порівнянні з сортами де ТГК більше.

Медичний канабіс став предметом багатьох наукових досліджень, і результати цих досліджень підтверджують його потенційну корисність у лікуванні низки станів, включаючи хронічні болі, запалення, епілепсію, симптоми посттравматичного стресового розладу (ПТСР) та багатьох інших.

Важливо відзначити, що деякі захворювання можуть вимагати сортів канабісу з більш високим вмістом ТГК для забезпечення лікувального ефекту. У цьому сенсі можна сказати, що весь канабіс, залежно від його використання, може бути "медичним". Проте, для полегшення загального розуміння терміну, "медичний канабіс" зазвичай асоціюється з непсихоактивними, КБД-домінуючими сортами.

Як і в будь-якій галузі медицини, дозування та спосіб застосування медичного каннабісу можуть змінюватись в залежності від конкретного стану та індивідуальних потреб пацієнта. Деякі приклади застосувань ми розглянемо у цій статті.

Історія медичного каннабісу

медичний канабіс

Стародавня історія медичного застосування каннабісу пронизує століття, йдучи своїм корінням у бездонне минуле. Лікарі протягом багатьох століть у різних куточках земної кулі активно застосовували канабіс у складі медичних сумішей для полегшення болю та лікування багатьох інших недуг. Канабіс ввели до арсеналу західної медицини для терапевтичного використання у XIX столітті. З того часу світ побачив безліч досягнень у сфері його застосування.

На початку 20 століття канабіс подрібнювали до стану порошку і змішували з вином для прийому внутрішньо у вигляді мікстур. У 1970-х роках вчені створили синтетичний аналог ТГК, який став основою препарату Маринол, що застосовується у вигляді капсул. Однак, незважаючи на всі ці досягнення, головним методом вживання каннабісу залишається куріння, оскільки його дія миттєво виявляється при інгаляції. У період з 1996 по 1999 роки вісім штатів США почали застосовувати політику виписування рецептів на канабіс, незважаючи на протидію федерального уряду. Більшість людей, яким був призначений канабіс з медичною метою, використовують його для полегшення сильних болів.

Приклади використання канабісу в давнину настільки ж різноманітні. У Китаї, де канабіс, відомий як "má", використовувався для виробництва волокна вже близько 10 000 років тому. Також на території сучасного Тайваню канабіс вживали і в медичних цілях. Відомий дослідник Китаю Франк Дікетер повідомляє, що корінь рослини використовувався в фармакопеї династії Тан для лікування згортання крові, а сік з листя приймали внутрішньо для боротьби з глистами. Насіння конопель, подрібнене до стану порошку і змішане з рисовим вином, застосовувалося в лікарських сумішах проти багатьох захворювань - від запорів до облисіння.

В епоху династії Мін були докладно описані інструкції зі збирання верхівок рослини, а згідно з найдавнішою фармакопеєю, після рясного вживання верхівок рослини можна було увійти в контакт із надприродним, бачити демонів, марити і т.п.

Продовжуючи подорож з історії використання канабісу з медичною метою, необхідно звернути увагу на стародавній Єгипет. Тут коноплі застосовувалися у вигляді супозиторіїв, що полегшують болючі відчуття при геморої. У другому тисячолітті до нашої ери єгиптяни виявили, що канабіс має лікувальні властивості при запаленні очей. Також існує велика кількість згадок "рослини медичних конопель" у ряді єгипетських текстів, один з яких датований XVIII століттям до нашої ери.

Слідуючи на схід, ми зустрічаємося з давньою Індією, де канабіс був важливою складовою релігійних обрядів та медичних практик. Протягом багатьох століть більша частина життя в давній Індії пронизана присутністю каннабісу в різних формах. Тексти, що залишилися до наших днів, свідчать про те, що давньоіндійські лікарі чітко усвідомлювали психоактивні властивості каннабісу і активно використовували його в терапевтичних цілях, застосовуючи для лікування безсоння, головного болю, різних шлунково-кишкових розладів і больових синдромів. Канабіс був широко застосовуваним засобом для полегшення болю під час пологів.

Правовий статус медичного каннабісу

канабіс медичний

Зараз медичний канабіс застосовують як засіб підтримки при лікуванні багатьох хронічних захворювань та станів.Велика кількість країн вже визнали його переваги та узаконили застосування в медицині.Ось яскраві приклади.

 • США: Медичний канабіс легалізований у штатах Арканзас, Вермонт, Делавер, Іллінойс, Род-Айленд, Коннектикут, Нью-Мексико, Нью-Гемпшир та Північна Дакота та Гаваї; отримати його можна у спеціалізованих аптеках-диспенсерах. Ізолят КБД (масло КБД) схвалений FDA (Food and Drug Administration) як дієтична добавка.
 • У Панамі легально доступні як натуральні, так і синтетичні препарати каннабісу за призначенням лікаря
 • Перу легалізувало препарати на основі канабіноїдів з 2017 року та встановило квоту для рекреаційного використання – до 7 грам.
 • Ізраїль легалізував використання канабісу в медичних та наукових цілях у 1994 році, ставши одним із провідних центрів у вивченні його лікувальних властивостей. З 2018 року куріння каннабісу у громадських місцях та виробництво рекреаційного каннабісу декриміналізовано.
 • У Данії з 2011 року дозволено використання трьох сортів медичного каннабісу для пом'якшення болю при онкологічних захворюваннях та розсіяному склерозі. З 2018 року дозволено використовувати інші сорти в експериментальному порядку.
 • В Австрії канабіс з медичною та науковою метою був узаконений у 1998 році. Держава контролює процес вирощування конопель для медичних та наукових потреб.
 • У Фінляндії медичне використання каннабіноїдів обмежено дозволено.
 • Італія легалізувала медичний канабіс у 2006 році.
 • Замбія стала першою країною в Африці, яка легалізувала виробництво медичного каннабісу у 2019 році. Уряд прагне зайняти значну частку на світовому ринку легальних каннабіноїдів.
 • Македонія допускає використання каннабіноїдних препаратів у медичних цілях з 2016 року. Також планується легалізація рекреаційних сортів у північних туристичних регіонах.
 • У Швейцарії громадяни мають право на легальне отримання медикаментів на основі каннабіноїдів, а куріння з рекреаційною метою декриміналізоване.
 • Зімбабве у 2018 році зняла заборону на вирощування медичних сортів конопель, але фермери зобов'язані підтверджувати, що врожай буде використаний у фармакологічних цілях для отримання ліцензії.
 • В Австралії З 31 січня 2020 року мешканцям дозволено вирощувати дві рослини та володіти 50 г, хоча продаж або інша передача заборонені.

На червень 2023 року в Україні поки що легальними залишаються лише кілька препаратів на основі канабісу. Та й то вони виробляються за кордоном і коштують нечуваних грошей. Сподіватимемося, що незабаром ми перетворимося на шикарного виробника цієї дуже цінної культури, і першокласна сировина з етикеткою “Медичний канабіс Україна” пошириться по всьому світу.

Хімічний склад канабісу

медичний канабіс як приймати

Конопля, або канабіс, має багатим хімічним складом. Ця рослина містить понад 400 хімічних сполук, серед яких виділяються каннабіноїди, терпені та флавоноїди.

Каннабіноїди – це клас хімічних сполук, які впливають на канабіноїдні рецептори в клітинах, які стимулюють виділення нейротрансмітерів у мозку. З більш ніж 100 відомих каннабіноїдів, найбільш відомі – це тетрагідроканнабінол (ТГК) та каннабідіол (КБД).

Але крім цих двох, існують й інші важливі каннабіноїди:

 • Каннабігерол (CBG): Відомий своїми антибактеріальними властивостями та здатністю знижувати запалення.
 • Каннабіхромен (CBC): Має протизапальні та антидепресивні властивості.
 • Каннабідіварин (CBDV): Цей каннабіноїд досліджується у зв'язку з його потенціалом у лікуванні епілепсії та інших нейрологічних захворювань.
 • Тетрагідроканнабіварин (THCV): Є психоактивним і становить інтерес для дослідників у зв'язку з його потенційними протидіабетичними властивостями.

Терпени – це великий клас органічних сполук, присутніх у багатьох рослинах, включаючи канабіс. Вони відповідають за запах та смак рослини. Прикладом терпена в канабісі може служити мирцен, який має антиоксидантні, заспокійливі та протизапальні властивості.

Важливо також згадати ендоканнабіноїдну систему, яка є ключовою у впливі каннабіноїдів на організм. рецептори, розташовані по всьому тілу, які взаємодіють з канабіноїдами, керуючи рядом функцій, таких як запалення, больові відчуття та регулювання настрою.

Докладніше про те, як працюють каннабіноїди, зокрема ТГК, можна дізнатися зі статті "Що таке ТГК ".

Ефект антуражу

медичний канабіс Україна

Коли ми вживаємо канабіс, наш організм поглинає сотні рослинних сполук. Кожен з них має унікальні ефекти та переваги, і їх поведінка може змінитися в присутності інших сполук. Це ефект антуражу.

Це схоже на те, як ваш настрій може змінюватись в залежності від вашого соціального оточення. Як ви поводитесь, коли ви один, на вечірці з незнайомцями або гуляєте з кращим другом? Ваш настрій та особистість, яку ви проектуєте, змінюються залежно від того, хто перебуває з вами.

Щоб проілюструвати ефект антуражу каннабісу, давайте попрацюємо з двома сполуками, з якими Ви знайомі: ТГК та КБД. У дослідженні 2010 року пацієнтам з болем від раку давали або чистий екстракт ТГК або екстракт, що містить майже рівні рівні як ТГК, так і КБД. Пацієнти, які отримували комбінацію ТГК/КБД, повідомили, що зазнають меншого болю.

Але канабіс - це набагато більше, ніж просто ТГК та КБД. Він також виробляє інші каннабіноїди, такі як CBN , CBC , CBG та багато інших, а також терпени, які є ароматичними сполуками, які також легко знайти в ефірних оліях лаванди, апельсина, чорного перцю, евкаліпта та багатьох інших.

Наприклад, було виявлено, що канабіноїди КБД та CBG інгібують бактеріальну інфекцію стафілококу MRSA. Вони можуть бути ще більш ефективними у поєднанні з терпеном-піненом, що бореться з MRSA, або при поєднанні з терпеном, які збільшують проникність шкіри.

Давайте подивимося на конкретний приклад.

Сорт: Auto Cheese Fondue Feminised Silver

Каннабіноїди та терпіння: ТГК 19%, мирцен, каріофілен, лимонен.

Можливий синергізм: розуміючи потенційні переваги ТГК, мирцена та каріофілену, можна порекомендувати цей штам тим, у кого проблеми зі сном (мірцен), одночасно усуваючи біль та запалення (ТГК та каріофілен).

Розмаїття канабіноїдів і терпенів, що ростуть у канабісі, часто є причиною того, що багато споживачів віддають перевагу суцвіттям екстрактів. У суцвітті багато поєднань зі своїми відповідними потенційними перевагами.

Терпен-лимонен з ароматом лимона може допомогти протидіяти порушенню пам'яті, спричиненому ТГК. Комбінація КБД та перцевого терпена каріофілену може бути корисною при лікуванні залежності. КБД і терпен - лимонен з ароматом цитрусових можуть працювати разом, щоб полегшити занепокоєння.

ТГК плюс КБН (каннабінол) потенційно можуть викликати посилений седативний ефект.

Отже, які продукти канабісу з більшою ймовірністю сприятимуть так званому ефекту антуражу?

Квітка канабісу, безумовно, містить велику кількість канабіноїдів та терпенів, оскільки вона є сирим рослинним продуктом. Але деякі екстракти каннабісу також містять велику кількість канабіноїдів та терпенів. Ми називаємо це екстрактами канабісу повного спектру.

Мастила, капсули для прийому всередину, мазі, картриджі з вейпами ... екстракти повного спектра можуть бути різних форм. Що характеризує їх як «повний спектр», то це довгий список хімічних сполук, які вони зберігають. Це означає, що екстракт може доставляти ТГК, КБД, КБГ, КБН, мирцен, каріофілен, лимонен та багато іншого - все в одній зручній упаковці.

Не всі екстракти каннабісу захоплюють широкий спектр сполук, що виробляються рослиною канабіс. Деякі з них очищені так, щоб містити одну єдину сполуку, зазвичай КБД або ТГК. Це називається ізолят ТГК та КБД відповідно.

Медичний канабіс при онкології

де купити медичний канабіс

Каннабіс допомагає пом'якшити деякі симптоми, пов'язані з хіміотерапією, допомагаючи організму боротися зі зростанням ракових клітин.

Багато хворих раком захоплюються, коли виявляють, що канабіс може позбавити їх від болю і нудоти, яка виникає при хіміотерапії. Вже є безліч прикладів, які показують позитивний вплив каннабісу на перебіг хвороби.

Ідея не в тому, що канабіс лікує рак. Тут обговорюється поєднання канабісу з хіміотерапією, щоб мінімізувати вплив радіації на хворого на рак.

Отже, давайте дізнаємося, чому можна і потрібно поєднувати обидва варіанти лікування.

Під час хіміотерапії хворі відчувають ряд неприємних симптомів, від запаморочення до нудоти та блювання. Такі пацієнти потребують хіміотерапії, тому що опромінення вбиває ракові клітини в організмі, проте побічні ефекти часто перетворюють його на жахливий досвід.

Пацієнтам потрібні додаткові ліки, щоб боротися з побічними ефектами та симптомами, щоб вони могли пройти хіміотерапію, не почуваючи себе дуже погано.

По-перше, канабіс допомагає пом'якшити деякі симптоми, пов'язані з хіміотерапією!

Також він також відіграє допоміжну роль, допомагаючи організму боротися зі зростанням ракових клітин.

Деякі пацієнти часто стурбовані застосуванням канабісу під час хіміотерапії: вони запитують, чи слід їм курити, жувати чи вживати іншими способами.

Медичний канабіс як приймати?
 • Куріння

Справді, закордонні онкологи проти, щоб хворі курили канабіс, якщо у пацієнта рак чи інше тяжке захворювання легень. Але деякі вважають за краще, щоб їхні пацієнти курили канабіс, тому що канабіноїди потрапляють в організм і кровотік в рази швидше. завдасть більше шкоди пацієнтові. Тим не менш, якщо у Вас є проблема з легкими, Вам доведеться зважити все за і проти, перш ніж переходити до куріння.

 • Вейпінг

Опція дозволяє пацієнтові вдихати канабіноїди, за винятком попадання в легені продуктів згоряння канабісу. Ви не спалюєте канабіс, Ви тільки нагріваєте його до певної температури, при цьому вивільняючи тільки потрібні канабіноїди.Пацієнтам, які не люблять курити канабіс, цей метод сподобається більше, оскільки він корисний для легень і зручний. Можна використовувати цей варіант, щоб інші не знали, що ви приймаєте канабіс. Адже характерного запаху немає!

 • Сублінгвально

Пацієнти, які проходять хіміотерапію, також можуть приймати канабіс сублінгвально, що відбувається, коли ліки капають під язик. Зазвичай під язик капають КБД масло. Цей підхід швидше дає результати, але ви повинні переконатися, що у вас є правильне дозування, перш ніж застосовувати цей спосіб.

 • Жування

Канабіс також можна жувати у випадках, коли пацієнт не хоче або не може курити чи вейпити. Люди століттями жували марихуану як ліки, тож це не нова ідея. Не хвилюйтеся, ви не отримаєте ейфорію від жування сирої марихуани; ви можете розглянути можливість вживання його в інших формах, таких як інші їстівні продукти, настойки та жувальні цукерки.

Ось кілька порад, які допоможуть вам отримати максимум користі з вживання канабісу:

 1. Завжди починайте з малого і рухайтеся повільно: не приймайте багато канабісу одночасно.
 2. Уникайте одночасного вживання занадто великої кількості продукту.
 3. Каннабіс – безпечний при грамотному використанні.

Переваги канабісу в поєднанні з хіміотерапією

що таке медичний канабіс

Зверніть увагу, що наведені нижче переваги засновані на досвіді реальних пацієнтів, які застосовували канабіс під час хіміотерапії:

 • Прибирає нудоту

Один із ранніх побічних ефектів хіміотерапії – нудота, яка в онкологічних хворих. Багато пацієнтів, які проходять хіміотерапію, скаржаться на надмірну втому, головний біль, високу температуру тіла. Включивши канабіс у лікування, Ви можете значно зменшити більшу частину цих побічних ефектів.

Слід зазначити, що більшість пацієнтів приймали канабіс протягом певного періоду.

 • З'явиться апетит

Каннабіс підвищує апетит. Багато пацієнтів, які проходять хіміотерапію, говорять, що вони не можуть їсти або втрачають апетит після сеансу хіміотерапії. Коли вони почали вживати канабіс, вони помітили, що до них повернувся апетит із підвищеною тягою до їжі та бажанням ще перекусити. Пацієнти з хіміотерапією повинні добре харчуватися, щоб залишатися достатньо сильними для лікування, і канабіс може допомогти.

 • Приплив енергії

Ще один побічний ефект хіміотерапії – виснаження! Пацієнти почуваються повністю пригніченими процесом лікування, що зрештою припиняє роботу подумки. Втома під час хіміотерапії означає, що вони також схильні до психічних і фізичних збоїв. КБД і ТГК мають властивості, які можуть підтримувати пацієнтів активними протягом усього процесу хіміотерапії.

 • Нормалізується сон

Пацієнти, які проходять курс хіміотерапії, скаржаться на безсоння під час хіміотерапії, тому, хоч би як вони примушували себе заснути, вони просто не можуть. Оскільки пацієнтам заздалегідь призначають стероїди, щоб допомогти з побічними ефектами, більшість також страждає на безсоння. Канабіс може допомогти пацієнтам почуватися добре відпочили протягом дня, оскільки повертає сон.

Каннабіс і біль

медицинский каннабис что это

Разноманітність больових симптомів є однією з причин, через яку ліки на основі КБД стають все більш популярними серед людей, які страждають від болю.

Продукти КБД допомагають у полегшенні при різних станах. Наприклад, конопляну олію можна використовувати для лікування невропатичного болю, а також запалення.

Біль є найбільш поширеною скаргою пацієнтів, які вживають медичний канабіс. Клінічні випробування фітоканнабіноїдів та рецептурних каннабіноїдів, як правило, підтверджує їх корисність як аналгетик при хронічному болю.

 • Хронічний біль

Дослідження показують, що КБД може позитивно впливати на наслідки хронічного болю протягом більше трьох місяців. Каннабіноїдна конопляна олія має здатність знімати м'язовий спазм у хворих на розсіяний склероз і лікувати інші хронічні больові стани, включаючи фіброміалгію. Окреме дослідження показало, що КБД може усунути запалення та зменшити біль. Більше того, у пацієнтів при тривалому використанні не розвинулася резистентність до ефектів КБД, і не було необхідності підвищувати дозування для досягнення того ж ефекту знеболювання. У цих випадках пацієнти, які використовують звичайні болезаспокійливі засоби, часто виявляють, що їм необхідно збільшити дозу, щоб зберегти ефективність. Медичний канабіс це один із натуральних способів боротьби з багатьма видами болю, з практично відсутньою толерантністю.

 • Біль у спині

Біль у спині є однією з найпоширеніших проблем. Хоча біль у спині посилюватиметься і заважатиме вам виконувати прості повсякденні справи, люди з хронічним болем у спині, зі зрозумілих причин, неохоче використовують традиційні знеболювальні препарати через проблеми із залежністю, та постійну необхідність підвищувати дозу, або заміну препарату.

Ось чому місцева терапія КБД стає все більш поширеною серед тих, хто страждає на хронічний біль у спині. Місцеве лікування дозволяє використовувати знеболювальні властивості олії КБД природним чином для усунення болю в спині та отримання локальної допомоги.

 • гострий біль

Місцеве лікування тяжкого болю за допомогою канабісу популярне серед людей. Обставини гострого болю сильно різняться і можуть включати будь-що: від сонячних опіків до м'язового болю, який відчувають професійні спортсмени через фізичні вправи і нещасні випадки. Кожен пацієнт може підібрати собі варіант: екстракт, витяжка на олії, або ж по-старому-куріння. Існує величезна кількість способів, кожен знайде те, що підходить саме йому!

Медичний канабіс в Україні представлений на жаль лише у вигляді кількох схвалених препаратів.

Нижче наведено список шикарних сортів із приголомшливим лікувальним потенціалом:

 1. CBD White Widow Feminised Gold
 2. Auto CBD Somango Haze Feminised Gold
 3. CBD NYC Diesel Feminised Gold

Використана література:

 1. Russo, E. B. (2011). Taming THC: потенційний cannabis synergy and phytocannabinoid-terpenoid відвідання ефектів. British Journal of Pharmacology, 163 (7), 1344-1364. (Дослідження на тему ефекту антуражу та його потенційного впливу на медичні застосування канабісу).
 2. Abrams, D. I. (2016). Therapeutic effects of Cannabis and cannabinoids: Завантажити з Національної академії наук, Engineering and Medicine report. European Journal of Internal Medicine, 49, 7-11. (Огляд останніх наукових даних про медичне використання канабісу та канабіноїдів).
 3. Baron, E. P. (2018). Медицинські властивості cannabinoids, terpenes, і flavonoids в cannabis, і benefits in migraine, headache, and pain: update on current evidence and cannabis science. Headache: The Journal of Head and Face Pain, 58 (7), 1139-1186. (Огляд досліджень з медичних властивостей канабіноїдів, терпенів та флавоноїдів у канабісі та їх потенційного застосування для лікування мігрені, головного болю та болю).
 4. Whiting, P. F., Wolff, R. F., Deshpande, S., Di Nisio, M., Duffy, S., Hernandez, A. V., ... & Schmidlkofer, S. (2015). Cannabinoids для медичного використання: A systematic review and meta-analysis. Jama, 313 (24), 2456-2473. (Систематичний огляд та мета-аналіз досліджень про медичне використання канабіноїдів).
 5. Andre, C. M., Hausman, JF, Guerriero, G. (2016). Cannabis sativa: plant of thethousand and one molecules. Frontiers in plant science, 7, 19. (Огляд досліджень про хімічний склад канабісу та його різноманіття молекулярних сполук).

Автор: Дмитро Морган

Схожі статті:

// //
// //